Нотатки smart-киянина.

Нотатки smart-киянина.

Місто розвивається, а разом із ним і його жителі. Новітні технології постійно адаптовуються під потреби сучасного містянина. Вони покликані робити життя у місті простішим, безпечнішим, швидшим. Цифрові міські сервіси заощаджують дорогоцінний час, який можна витратити на більш важливі речі. Пропонуємо вашій увазі перелік популярних сервісів, які працюють у столиці вже сьогодні.

1551

«Контактний центр міста Києва» 1551 приймає скарги та пропозиції від жителів міста з метою покращення якості життя у столиці. Звернутись до центру можна як телефоном, так і онлайн, зареєструвавшись на сайті й залишивши відповідне звернення. Уже зараз працює інтеграція контактного центру з ІАС «Майно».

Відкритий бюджет

Київ — перше місто в країні, яке повноцінно запровадило систему «Відкритий бюджет». Такий smart city інструмент дає можливість відкрити для містян усі фінансові операції, які здійснює місто, забезпечуючи повну їхню прозорість. Усі дані в системі актуальні, максимально захищені, а їхній обмін автоматизовано. Також діє можливість переходу до системи електронних закупівель і перегляду того, як проходив аукціон. Доступний сканований договір, а в розрізі районів можна переглянути 100 найбільших платників податків.

Електронні державні закупівлі

Столиця стала плацдармом для розгортання Prozorro, першим містом, яке повністю перейшло на систему електронних закупівель й досі утримує лідерство за обсягами використання. Нині 1800 структурних підрозділів здійснюють закупівлі через систему Prozorro. За період її роботи в столиці вже зекономлено понад 2,5 мільярди бюджетних коштів.

ІАС «Майно» 

Інформаційно-аналітична система «Майно» дає можливість швидко отримувати інформацію про майнові та інші об’єкти міської території. Її активно використовують як представники влади, так і кияни. Система може виконувати величезну кількість завдань: від обліку комунального майна й незаконної забудови до моніторингу екології та росту агломерації. Вже тепер до зображення на карті у системі під’єднано 43 офіційні шари і їхня кількість постійно збільшується. Кожен киянин може працювати з тими шарами, які він хоче дослідити.

Читати: Аналіз розвитку велосипедної інфраструктури Києва за 2018 рік на базі ІАС «Майно».

Е-петиції 

Електронні петиції до Київської міської ради дають киянам можливість брати участь у розвитку міста й безпосередньо впливати на владу, співпрацювати з нею у важливих питаннях, будувати публічний діалог. У разі збору під петицією 10 000 підписів впродовж 90 днів на кожну з них Київрада в особі міського голови в 10-ти денний термін оприлюднює офіційну позицію щодо підтримки чи не підтримки петиції. До речі, саме завдяки одній з таких петицій у Києві з’явилися нічні маршрути громадського транспорту.

Громадський бюджет 

Завдяки «Бюджету участі» будь-який житель міста може подати проект, пов’язаний із покращенням життя у ньому, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні та спостерігати за тим, як його проект реалізують у межах міського бюджету. 62 проекти перемогли в межах «Бюджету участі 2017» на загальну суму приблизно 50 мільйонів гривень. Понад 30 проектів уже реалізовано. 141 проект переміг у межах «Бюджету участі 2018». Бюджетний фонд було збільшено до 100 мільйонів гривень. 

Е-квиток

Єдиний проїзний документ у громадському транспорті міста Києва. За допомогою єдиного квитка, транспортної картки Kyiv Smart Card, Картки киянина або паперового квитка з QR кодом, можна вже сьогодні оплатити проїзд в будь-якому громадському транспорті. У салоні наземного транспорту потрібно піднести картку або квиток до валідатора й оплатити проїзд.

Кабінет мешканця

Кабінет мешканця — ресурс, на якому завдяки ідентифікації через «Картку киянина», електронну пошту, електронний цифровий підпис чи Bank ID кияни зможуть користуватися онлайн-сервісами, які пропонує місто.

Громадські обговорення

Публічні громадські обговорення на офіційному інтернет-порталі КМДА — це можливість громадян долучатися до політики, вплинути на покращення рідного міста. Так КМДА налагоджує ефективну взаємодію з громадськістю, враховує її думку під час формування та реалізації державної політики в Києві. Вже залучено понад 39 тис. користувачів, які беруть участь в обговоренні важливих питань і проблем столиці.

Звітність для органів влади, громадян і бізнесу

Інформаційно-телекомунікаційна система під назвою «Інформаційно-аналітична звітність для органів влади, громадян і бізнесу» також працює на благо міста. Метою є забезпечення прозорої та ефективної діяльності муніципалітету, завдяки збору фінансових даних в єдину інформаційну систему. Це механізм інтеграції інформаційного ресурсу з усіма міськими інформаційними системами, які надають статистичну звітність.

Реєстр домашніх тварин

Інформаційна система «Реєстр домашніх тварин» — платформа, яка допоможе власникам тварин централізовано їх зареєструвати, а відповідним органам контролю мати необхідну інформацію для, наприклад, дотримання графіку щеплень, умов громадського порядку та чистоти в місцях загального користування. Також у реєстр можна вносити бездомних тварин, що допоможе з їхньою стерилізацією, лікуванням та влаштуванням до притулків чи нових родин. Вхід у систему здійснюватиметься через «Особистий кабінет киянина». За допомогою реєстру відповідні органи зможуть стягувати штрафи за порушення санітарних норм чи несплату податку на домашню тварину. Це додаткове джерело надходжень до міського бюджету дасть можливість скерувати кошти на облаштування майданчиків для тварин тощо. Управління реєстром буде максимально простим і зрозумілим для користувачів.

Читати: Соціальний проект “Не купуй — забери з притулку”

 Портал відкритих даних

«Портал відкритих даних» розроблено для покращення якості послуг, що надають громадянам. А саме  — для забезпечення відкритого доступу до даних, опублікованих уповноваженими розпорядниками виконавчого органу КМР (КМДА), районними державними адміністраціями та підприємствами, установами й організаціями, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва. Портал призначений для забезпечення доступу до публічної інформації, а отже — для відкритої та прозорої діяльності влади. Будь-яка особа може вільно копіювати її, публікувати, поширювати, використовувати, зокрема в комерційних цілях, разом з іншою інформацією. Також є можливість додавати публічну інформацію до власного продукту у формі відкритих даних з обов’язковим посиланням на джерело отримання такої інформації.

GPS-трекери 

GPS-трекер — приймально-передавальний пристрій, призначений для дистанційного стеження за положенням мобільного об’єкта. За посиланням можна відстежити 478 GPSтрекерів, які встановлено на комунальну техніку, що використовують у Києві. Тобто здійснити моніторинг місця розташування та режиму роботи, зокрема, снігозбиральної техніки. Так, наприклад, під час негоди є можливість контролювати розчищення міста від снігу.

Електронний запис до дитячого садочка 

Розпорядження КМДА запровадило електронний запис дітей до дошкільних навчальних закладів комунальної власності територіальної громади Києва. Його мета — створення однакових умов для забезпечення реалізації права дитини на здобуття дошкільної освіти. Це рішення забезпечує єдиний підхід до запису дітей у дошкільні навчальні заклади Києва. Систему розроблено так, щоб уникнути будьяких втручань з боку третіх осіб. 101 083 записи у дитячий садок було створено в системі за період її роботи з березня 2017 року. 31 393 дитини було оформлено в дитячі садки міста станом на лютий 2018-го.

Open data bot

Платформа для роботи з державними відкритими даними. Компанія збирає, об’єднує та аналізує дані основних реєстрів країни, в тому числі ЄДР та судового реєстру.