Інструменти міських змін.

Інструменти міських змін.

Не тільки міська влада, а й громадськість впливає на міський простір. Яким чином простий житель столиці може піклуватись про  місто? Стати прикладом для інших і світ зміниться. Інколи питання просто не вирішують, адже ніхто не знає про їх існування. Ми, громадськість, можемо самі розповідати профільним службам про проблеми з якими сьогодні стикається місто. Завдяки небайдужим жителям міста у столиці можуть зникнути вибоїни на дорогах, а натомість з’явитися нові лавки та ліхтарі в парку.

Місто може стати екологічнішим, якщо кожен почне сортувати сміття у власному подвір’ї. Тож варто почати з власного прикладу. Це робити справді легко! А якщо раптом ви вже намагались покращити столицю та не знали куди звернутись, міська ініціатива Kyiv Smart City підготувала для вас перелік інструментів для покращення міста. Вже сьогодні кожен може почати піклуватись про своє місто. І ми пояснимо наскільки просто це можна робити.

Ви побачили незаконно встановлений МАФ (тимчасові споруди)

Із цим питанням ви можете звернутись до Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА та КП «Київблагоустрій». Надішліть лист-звернення на адресу Головного управління контролю за благоустроєм  до КП «Київблагоустрій» (вул. Дегтярівська, 31). Аби переконатись, що МАФ встановлено законно, поцікавтесь, чи є на нього документи у співробітників  КП «Київблагоустрій». Окрім цього, кожен законний МАФ має паспорт, знайти який можна на сайті кадастру. Якщо таких документів немає, ви можете надіслати лист-звернення до КП «Київблагоустрій».

Ви побачили вибоїну на дорозі.

Ями на дорогах з’являються постійно. Варто знати, що за стан доріг у Києві відповідає комунальна корпорація «Київавтодор», а за дороги державного значення відповідає державне агентство автомобільних доріг України. Кожен із нас може посприяти швидкому вирішенню цієї проблеми. Що робити? Вам потрібно сфотографувати вибоїну на дорозі й оформити онлайн заяву на сайті «УкрЯма», де є покрокова інструкція створення онлайн-заявки із подальшими діями. А ще, ви можете роздрукувати лист і надіслати його звичайною поштою з повідомленням про вручення. І так навіть краще, адже такий лист із повідомленням про вручення гарантовано підтвердить факт вашого звернення в разі можливих оскаржень дій чи бездіяльності.

Ви побачили світлофор, що не працює.

Аби вирішити це питання, ви можете зателефонувати до КП «Центр організації дорожнього руху» за телефоном: (044) 400–85–58, до місцевої дорожньої інспекції або до контактного центру Києва (15–51). Часто світлофор припиняє працювати внаслідок сильних морозів: через перепади напруги замерзає його механізм. Дорожні служби дійсно не можуть відстежити роботу кожного світлофора міста. Тому, якщо ви раптово побачили несправний світлофор, радимо вам одразу повідомити про це профільні служби.

Ви хочете встановити ліхтар у затемненому місці.

Із цим питанням ви можете звернутись до КП «Київміськсвітло» — єдиного столичного комунального підприємства, яке уповноважене розв’язувати питання, що стосуються освітлення магістралей, вулиць, прибудинкових територій, парків і скверів. Просто залишіть офіційне звернення на веб-сайті комунального підприємства. Запам’ятайте, встановлення ліхтарів мають проводити безкоштовно. Ці витрати входять у місцевий бюджет Києва.

Контактний центр міста 1551 — допомагає розв’язати проблему в разі неналежного виконання або бездіяльності підприємства, на яке покладено певні зобов’язання. 1551 — це прямий зв’язок між киянами та владою міста. Якщо ви бажаєте за власний кошт облаштувати окрему територію міста ліхтарями, які суттєво відрізняються від тих, що встановлює КП «Київміськсвітло», наприклад, нові енергоефективні ліхтарі, то такі дії треба погодити з КМДА та відповідною райдержадміністрацією.

Ви хочете установити лавку в парку  або на прибудинковій території.

Вам потрібно звернутись до департамента міського благоустрою КМДА. Ви маєте вибрати один із проектів-ініціатив, який займається встановленням лавок у громадських місцях Києва: City Art, Tuyvo, «Київські парки», тощо.  Після цього залишіть заявку і далі ви зможете на платній або безоплатній основі встановити вибраний тип лавки у вибраному місці. Установлення навіть однієї лавки потребує відповідного дозволу від органів місцевого самоврядування. Тому, найбільш раціональний варіант — взаємодія з одним із проектів-ініціатив або безпосередньо з комунальним підприємством, яке обслуговує певну територію.

А от якщо ви хочете встановити лавки на прибудинковій території багатоквартирного будинку, ви маєте  звернутися із письмовою заявою до організації, що обслуговує будинок. Юридично будь-яка лавка — це мала архітектурна форма, тому на її встановлення має бути дозвіл від Управління контролю за благоустроєм, що належить до департаменту міського благоустрою КМДА.

Ви хочете покращити екологічне середовище міста.

Перш за все ми говоримо про сортування й перероблення сміття. Тут вам допоможе громадський проект «Україна без сміття». Ви можете установити спеціальні сміттєві бокси у квартирі чи в офісі й сортувати відходи в окремі контейнери. Потім замовити послугу вивезення сортованих відходів або самостійно їх відвезти до станції перероблення сміття. Сортування й перероблення сміття має зменшити навантаження на сміттєві полігони й сприяє розвитку ринку перероблення вторинної сировини в Україні. Усі контейнери на  станції мають розподіл за кольорами й матеріалами. У 20 контейнерів працівники No Waste Recycling Station розподіляють папір, скло, метал, полімери, небезпечні відходи, одяг й упаковки типу Tetra Pak.

А от якщо ви маєте на меті зробити столицю більш «зеленою», тобто посадити дерева, то вам потрібно буде звернутись до Управління екології та природних ресурсів КМДА. Напишіть електронну заяву до одного з профільних комунальних підприємств: «Київський центр розвитку міського середовища» (вул. Хрещатик, 32) або «Київзеленбуд» (вул. Кудрявська, 23). Виберіть одне із запропонованих місць, доступних для розсади, а також тип саджанця. Заповніть анкету й чекайте на відповідь.

Пам’ятайте, садіння дерев обов’язково треба погодити з одним із комунальних підприємств, яке буде піклуватися про зелені насадження та контролювати, чи безпечними вони є для містян. Аби вирішити це питання швидше, ми пропонуємо вам приєднатися до вже існуючих проектів, які взаємодіють із Департаментом міського благоустрою КМДА. Це полегшить процедуру висадження дерев для всіх охочих зробити Київ зеленішим.