Kyiv Smart City Blockchain meetup: перспективи розвитку блокчейн-технологій у столиці

Kyiv Smart City Blockchain meetup: перспективи розвитку блокчейн-технологій у столиці

Сьогодні відбулася відкрита зустріч блокчейн-експертів, ІТ-спільноти, бізнесу та міських активістів щодо впровадження, перспектив розвитку та позитивного впливу децентралізованих блокчейн-технологій на міську цифрову інфраструктуру. Захід організовано міською ініціативою Kyiv Smart City у партнерстві з NEM Ukraine та Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.

Kyiv Smart City Blockchain meetup — робоча подія, яка зібрала учасників блокчейн-ринку задля обговорення перспектив використання блокчейн-рішень у рамках міської інфраструктури. У рамках заходу блокчейн-експерти та міські активісти обговорили кейси застосування технології блокчейн у державному управлінні та смарт-містах, а також використання блокчейну у комерційному та соціальному секторі.

Цифрова інфраструктура столиці постійно розвивається. Зростає кількість міських сервісів, з’являються нові інноваційні рішення, які перетворюють Київ на унікальне місто. Столиця починає все більше відповідати глобальним стандартам smart city та стає більш  комфортною і безпечною для жителів.

Експерименти з впровадження міських блокчейн-проектів тривають в Амстердамі, Відні, Барселоні, Нью-Йорку, Токіо. На меті — максимальне спрощення та оптимізація управлінських процесів в українських містах.

Сьогодні блокчейн — це унікальна технологія. Для київської міської влади блокчейн — це технологічна платформа, яку можна використовувати задля покращення життя містян. Саме тому Департамент інформаційно-комунікаційних технологій, розуміючи сучасні виклики громадськості, впроваджує перший міський сервіс — електронний запис в дитячий садок, що використовуватиме цю технологію. Зараз проект знаходиться на стадії фінального тестування. Відповідно, нашим завданням буде протестувати особливості використання децентралізованих технологій та масштабувати їх в подальшому на інші сервіси. Представники міської влади та команда ініціатива Kyiv Smart City відкриті до співпраці з блокчейн-проектами та бізнес-спільнотою.

Марсель Рьотіг, директор Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні прокоментував: «Децентралізовані технологічні системи є одним із головних інноваційних трендів сучасності. Технологія блокчейну унеможливлює корупційну складову, гарантує дотримання безпеки та забезпечення достовірності даних. Тобто, нівелює проблему суб’єктивних рішень на місцях та унеможливлює стороннє втручання в міські системи. Сьогодні використання технології блокчейну покращує процеси, що відбуваються всередині держави та на рівні міського управління. Ми раді співпрацювати з Києвом у рамках інноваційних проектів, що удосконалюють міську інфраструктуру вже сьогодні».

Олена Давліканова, координаторка проектів Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні зазначила: «Сьогодні впровадження блокчейну в цифровій інфраструктурі столиці може справді покращити міське життя. І сподіваюсь, що вже дуже незабаром ми аналізуватимемо перші дані з пілотних проектів».

Антон Босенко, Nem Ukraine Leader повідомив: «Блокчейн — це революційна технологія, здатна змінити старі управлінські схеми, очистити діяльність установ, бізнесу й мешканців міста від бюрократії. Ця технологія відкрита, публічна та надійна. І сьогодні ми працюємо над тим, щоб Київ активно рухався у напрямку підтримки найпрогресивніших світових технологій».