Академія кодування для дітей: від програмування до креативного мислення.

Академія кодування для дітей: від програмування до креативного мислення.

Навчатися – це нудно? Аж ніяк! Це підтверджують посмішки на обличчях понад 300 дітей, які пройшли освітній курс “Академія кодування” у рамках ініціативи Kyiv Smart City School.

Одним з найкращих та найпопулярніших інструментів для навчання дітей програмуванню у світі є Scratch — візуальна мова програмування, яку розробили в Массачусетському технологічному інституті. Це абсолютно унікальне середовище для вивчення основ програмування. Відмінність Scratch від інших систем полягає у тому, що вона повністю візуальна. Навчання з нею перетворюється на захоплююче заняття для дітей. Наприклад, у Великій Британії під час реформи початкової освіти інформатику замінили програмуванням на базі мови Scratch з першого класу, і відтепер вона є обов’язковою до вивчення.

Аби допомогти українським школярам розкрити власний потенціал в ІТ-сфері та продемонструвати безмежні можливості smart-технологій, команда ініціативи Kyiv Smart City запустила курси з основ кодування з використанням візуальної мови Scratch. За підтримки КМДА, спільно з Академією кодування та BrainBusket Foundation ми організували безкоштовні щотижневі заняття для дітей від семи до дванадцяти років на базі Kyiv Smart City Hub. У такий спосіб ми готуємо ґрунт для майбутнього розвитку IT-фахівців в країні, створення стартапів та високотехнологічних компаній.

Заняття відбуваються з викладачами-менторами, які мають багаторічний практичний досвід роботи в головних IT-компаніях України. Вони допомагають дітям створювати власні анімовані та інтерактивні історії, запускати у повітря дрони та власноруч програмувати роботів. Предмет викладається “з нуля”. Від учнів не вимагається попереднього знання структурного програмування чи основ алгоритмізації. Написання програмних кодів розвиває аналітичне мислення, розвиває уяву, креативність. Навички програмування дозволяють дітям мислити швидко та чітко: вони розуміють, як влаштований світ навколо, встановлюють логічний ланцюжок подій і можуть передбачити, що буде далі.

Ми не змушуємо дітей лише повторювати наші команди, а даємо можливість самим приймати рішення, вчимо думати. Ми питаємо їх, як робити далі, й показуємо, що будь-яку програму можна створити в кілька способів. Креативне мислення й логіка — те, що потрібно розвивати в дитини в такому віці”, — коментує Кирило Савченко, координатор проекту.

Понад 300 дітей вже отримали сертифікати про успішне завершення навчального курсу. І це тільки початок! Наша освітня стратегія — надавати всім дітям актуальні знання у сфері інновацій і технологій та допомагати їм у втіленні власних ідей. Ми постійно вдосконалюємо навчальну програму для школярів, оновлюємо інформацію та проводимо заняття на додаткових локаціях. У рамках побудови глобальної освітньої платформи ми намагаємося залучити всі сегменти дітей шкільного віку, тому запускаємо безкоштовні курси на базі партнерських організацій та в рамках факультативів у столичних школах.

15 грудня 2018 міська ініціатива Kyiv Smart City офіційно оголосила про відкриття освітніх філій Kyiv Smart City School на базі 10 комунальних шкіл у різних районах столиці. Для реалізації проекту були залучені найактивніші керівники навчальних закладів та вчителі інформатики, які прагнуть зробити українську освіту інноваційною. Це дозволить зробити якісну ІТ-освіту доступнішою для дітей усіх районів міста Києва. У 2019-2020 навчальному році ми плануємо залучити понад 10 000 учнів та їх батьків до наших освітніх курсів. У такий спосіб ми хочемо сформувати нову smart-генерацію, яка працюватиме для розвитку та покращення свого рідного міста.