Алгоритми машинного навчання: людські фактори, які не замінить штучний інтелект.

Алгоритми машинного навчання: людські фактори, які не замінить штучний інтелект.

Сьогодні штучний інтелект (ШІ) усе більше сприймається, як щось буденне. Технології машинного навчання продовжують активно інтегруватися в життя людей. Саме завдяки математичному підходу вони здатні аналізувати та розв’язувати різні проблеми й завдання, подібні тим, що виконує людина. Хочемо ми того чи ні, але ШІ змінює не тільки звичний людям побут, а й впливає на зменшення людського чинника в деяких сферах роботи. Такий процес відбувається в тих сферах, де можна скоротити участь людини, автоматизувавши процеси, що мають конкретний алгоритм виконання: автоматичне сортування вхідних листів за темою в електронній пошті, або, навіть, пошук правопорушників у натовпі. Та все ж таки, певні людські фактори ніколи не зможуть замінити.

Соціальний інтелект. Люди мають складну сукупність здібностей, що відображаються в соціальної взаємодії. Ця система будувалася упродовж численних еволюційних чинників та процесів. Поняття соціального інтелекту часто пов’язують із емоційним інтелектом, завдяки якому люди мають здатність розуміти поведінку інших, аналізувати власну та діяти відповідно до ситуації. Алгоритми машинного навчання не можуть відрізнити правду від брехні, відучити сарказм або зрозуміти інтонацію з якою було сказано певне речення. У XXI сторіччі сотні професій залежать від розвитку саме соціального інтелекту: креативні сфери, навчання та, навіть, медичний сектор вимагають соціальних взаємодій високого рівня.

Винахідливість. Так, машина здатна краще, ніж людина обчислювати. Та комп’ютер не зможе знайти розв’язання проблеми спираючись на життєвий досвід та винахідливість. Він може пропонувати рішення тільки спираючись на ті дані, які має, та ті дані, які опрацьовував попередньо. Застосування технологій штучного інтелекту допомагають вченим та інженерам у складних обчислюваннях та точних розрахунках. Машина ніколи не придумає за людину новий продукт чи креативний лозунг. Креативність завжди буде людським надбанням.

Творчість. Сьогодні штучний інтелект, навіть, може використовуватися при створенні різних продуктів мистецтва. Наприклад, Deep Dream Generator AI від Google конструює ілюстрації підставляючи стиль відомих картин. А Google’s Doodle створює оригінальну музику, використовуючи гармонії Йоганна Себастьяна Баха. Але створити абсолютно новий, унікальний витвір мистецтва штучний інтелект не в змозі та, навряд чи, буде спроможний у майбутньому .

Читати більше: Міська влада, громадськість та розробники підписали меморандум про співпрацю в рамках розбудови столичної розумної інфраструктури.