AI for Kyiv — у березні 2019 в Україні стартує перший проект, покликаний дослідити етику автоматизованого прийняття рішень.

AI for Kyiv — у березні 2019 в Україні стартує перший проект, покликаний дослідити етику автоматизованого прийняття рішень.

Громадська організація «СМАРТ СІТІ ХАБ» за підтримки Київської міської державної адміністрації отримала 260 тисяч доларів від всесвітньої філантропічної організації Luminate.

5 березня 2019 року у Києві громадська організація «СМАРТ СІТІ ХАБ» за підтримки Київської міської державної адміністрації розпочинає масштабний проект  під назвою AI for Kyiv. Головна мета проекту дослідити питання етики та прозорості використання автоматизованого прийняття рішень у Києві. 14-місячний проект фінансується грантом у розмірі 260 000 доларів США від всесвітньої філантропічної організації Luminate, яка орієнтована на розширення можливостей співпраці громадян та інституцій для побудови справедливих і відкритих суспільств. Luminate створена П’єром Омідяром, засновником eBay.

Проект Artificial intelligence (AI) for Kyiv Штучний інтелект для Києва покликаний ініціювати дискусію про цифрові права людей в Україні та розробити практичні приклади прозорого, підзвітного та справедливого використання штучного інтелекту/автоматизованого прийняття рішень службами Київської міської адміністрації. Громадська організація «СМАРТ СІТІ ХАБ» прагне розробити та віднайти оптимальні рішення для покращення якості життя у місті на основі принципів відкритого доступу до даних, а також інтелектуальної та прозорої трансформації управління містом з використанням сучасних технологій та інновацій.

Мирослава ГРОМОВА, виконавчий директор ГО «СМАРТ СІТІ ХАБ» – «Ми пишаємося тим, що станемо першою командою у світовій практиці, яка зможе допомагати державним структурам у розробці алгоритмів штучного інтелекту від громадянського суспільства. У наших планах ініціювати в Україні публічний дискурс щодо питання етики та доцільності використання штучного інтелекту в цифровій інфраструктурі Києва. Нам надзвичайно важливо мати на цьому шляху підтримку Luminate, відомого як один з найбільших інвесторів у цій галузі в усьому світі».

Олена БОЙЦУН, директор з інвестицій Luminate в Центральній та Східній Європі – «Організація Luminate в усіх куточках світу фінансує та підтримує ключові найвпливовіші організації, які забезпечують дотримання прав людей у розробці та використанні даних і технологій. Першим грантом для «СМАРТ СІТІ ХАБ» ми починаємо будувати екосистему цифрових прав у Центральній та Східній Європі. Ми вважаємо, що якщо громадянське суспільство матиме можливість брати участь у розробці автоматизованого прийняття рішень у сфері державного управління, то це призведе до більш справедливого, відкритого та прозорого прийняття рішень».

Юрій НАЗАРОВ, директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій, Київська міська державна адміністрація – «Завдяки залученню громадськості до публічної дискусії щодо штучного інтелекту столична влада зможе визначити пріоритетні напрямки у розвитку міської цифрової інфраструктури. Київ зробив перший крок на шляху до інтелектуалізації міського простору. Згідно з отриманими результатами, ми будуватимемо стратегію впровадження штучного інтелекту у масштабах 4-мільйонного мегаполіса. Використовуючи інноваційні технології, ми працюватимемо над розбудовою інклюзивного та справедливого діалогу між жителями та владою міста».

Проект AI for Kyiv триватиме протягом 14 місяців з метою вивчення використання автоматизованого прийняття рішень в адміністративних службах українській столиці. ГО «СМАРТ СІТІ ХАБ» досліджуватиме індикатори включення вразливих верств населення та незахищених осіб для того, аби відстежити, як прозорість у прийнятті рішень та використання штучного інтелекту сприятимуть більш інклюзивному та справедливому управлінню процесами. Бюджет на реалізацію проекту становить 260 тисяч доларів.

Про ГО «СМАРТ СІТІ ХАБ:

«СМАРТ СІТІ ХАБ» це громадська організація, створена для популяризації ідей розумного міста серед жителів. Організація створена у 2016 році з метою об’єднання міської влади, бізнесу та активних представників суспільства. Головна мета визначити шляхи подальшого інфраструктурного, технологічного та соціального розвитку, виховувати нове покоління мешканців міста, які будуть активними учасниками розвитку цифрової інфраструктури та свідомо впливатимуть на місто. Спільними зусиллями з представниками громадянського суспільства громадська організація «СМАРТ СІТІ ХАБ» започаткувала 28 проектів з метою покращення якості життя та вдосконалення інфраструктури української столиці. Організація проводить стратегічні сесії за участю жителів і представників влади міста для розробки дорожньої карти реалізації кожного проекту. Проекти спрямовані на впровадження високотехнологічних технологій, які використовуються для взаємодії з міськими системами. У такий спосіб зв’язок між громадянами та урядом стає міцнішим, швидшим та ефективнішим. www.kyivsmartcity.com/hub/

Про Luminate

Luminate глобальна філантропічна організація, орієнтована на розширення можливостей співпраці людей та інституцій з метою побудови справедливих і відкритих суспільств. Вона заснована у 2018 році П’єром Омідяром, засновником eBay, до 2018 була представлена в Україні як Omidyar Network. Luminate співпрацює зі своїми інвесторами та партнерами для того, щоб кожен мав можливість брати участь у формуванні та вирішенні питань, які впливають на їхні суспільства. Також діяльність спрямована на підвищення відповідальності та підзвітності діяльності уряду, корпорацій, засобів масової інформації, а також тих, хто перебуває на керівних посадах. Luminate вирішує ці питання, фінансуючи та підтримуючи інноваційні організації та підприємців у всьому світі, а також виступаючи за політику та дії, які сприятимуть зміні чотирьох сфер впливу: розширення прав і можливостей громадян, дані та цифрові права, фінансова прозорість, незалежні ЗМІ. На сьогодні Luminate підтримала 236 організацій у 18 країнах із загальним фінансовим бюджетом у 314 мільйонів доларів. www.luminategroup.com.