3-й громадський воркшоп: “Громадський бюджет у Києві”

2-го грудня у Kyiv Smart City Hub відбувся 3-й воркшоп щодо Громадського бюджету з метою обговорення проектів Положення та параметрів Громадського бюджету на 2017-18 роки, які виноситься на схвалення КиївРади.

 

Під час дискусії була дійсно “битва” за Громадський бюджет, адже обговорювали питання, щодо яких учасники розділяли різні точки зору.

Учасниками воркшопу були понад 100 представників громадських організацій/спільнот та майже 1000 активних містян дивились зустріч он-лайн. Модератором  воркшопу був Сергій Лобойко, керівник Центру розвитку інновацій (НаУКМА), експерт РПР та Kyiv Smart City

Позицію влади представляли – перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс, керівник секретаріату КиївРади  Ігор Хацевич, заступник начальника департаменту фінансів КМДА Олександр Корень, секретар бюджетної комісії Київради, депутат Георгій Ясинський (БПП-Солідарність), депутат Київради Олексій Руденко (Самопоміч). Також до дискусії активно долучились представники Райдержадміністрацій, зокрема Голова Шевченківської РДА, Олег Гаряга.

 

Учасники від громадськості пересвідчилися, що робочою групою враховані всі ключові зауваження та пропозиції, які були напрацьовані на попередніх воркшопах, а також досвід інших міст. З ентузіазмом відзначалось, що спільно напрацьовано біля 20-ти інновацій, у тому числі, яких немає у інших містах, які стимулюватимуть розвиток співпраці між активними громадянами, спільнотами, розвиток культури демократії та ефективності діяльності органів влади та бюджетування у Києві.

Було обговорено проект нового Положення та існуючі проблеми при поданні та впровадженні проектів Громадського бюджету згідно чинного розпорядження КМДА. Одностайним рішенням учасники воркшопу підтримали новий механізм та проект Положення. У свою чергу представники міської влади погодились, що недоліки існуючого механізму необхідно вирішувати шляхом внесення змін у чинне розпорядження та врахування у рішення КиївРади відповідних положень, які б створили логічний перехід до напарцьованого громадськістю механізму. Зокрема, перехід до 100% е-голосування з мінімальним порогом для проектів і продовження термінів голосування (та одночасного навчання мешканців) до початку-середини лютого 2017. Окрім того, продовження термінів експертизи для поданих проектів у 2016 та налагодження взаємодії Авторів проектів з відповідними підрозділами КМДА, РДА для оперативного з’ясування спірних питань під контролем 1-го заступника КМДА до того як запрацює Громадська Бюджетна Комісія.

Всі учасники усвідомлюють, що перші кроки із запровадження Громадського бюджету – експеримент, на якому вчаться разом і громада, і влада міста Києва. Тим не менш, всі поділяють думку, що закладені інновації у новий механізм Громадського бюджету перетворять його у потужний каталізатор розвитку самоврядування та ефективності управління, наближенності влади до людей. Вирішальну роль при цьому відграватиме вперше створена як самоврядний громадський орган, наділений Київрадою відповідними повноваженнями – Громадська бюджетна комісія.

Очікується, що розмір Громадського бюджету буде зростати, а напрацьований досвід і технології будуть поширюватися і на інші частини міського бюджету. Вже на 2017-18 роки планується збільшити розмір великих проектів до 3 млн грн та ввести малі – до 300 тис. Весь розмір Громадського бюджету теж збільшити у 2-3 рази (відповідно до рішення КМР). Представники міської влади прогнозують, що Київу реально прийти до розміру Громадського бюджету у 300 млн. А присутні депутати запропонували передати до нього ще і кошти, які зараз розміщені у фонді програми соціально-економічного розвитку, яка фінансує проекти в округах депутатів. А набутий у 2017 році досвід у застосуванні інструментів е-демократії – долучення громадян до прийняття бюджетних рішень – з часом поширити й на весь бюджетний процес у столиці.  

Високу якість і професіоналізм роботи над Положенням відзначив перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс, що ще раз підтвердило необхідність і високу результативність співпраці активних громадян і представників влади щодо опрацювання стратегічних рішень для розвитку столиці до того як вони приймаються владою. Зі слів представників Київради нове голосування за Положення та параметри Громадського бюджету відбудеться 22 грудня.

 

Нагадуємо,

  • На пілотне впровадження Громадського бюджету у 2016-17 роках Київ виділив 50 мільйонів гривень (до 1 млн грн на 1 проект) і далі цю суму планується збільшувати.
  • Стан подачі проектів на перше голосування – https://gb.kievcity.gov.ua/statistics
  • Опрацьована громадськістю концепція Громадського бюджету була презентована у КиєвРаді та перед представниками РДА (Пост-реліз КМР – тут.)    
  • Історія роботи громадськості над впровадженням Громадського бюджету (участі) у Києві – тут.

Команда Kyiv Smart City на волонтерських засадах активно долучилася до організації колективної роботи громадськості та влади на основі сучасних методів, щоб механізм Громадського бюджету (Бюджету участі) став дійсно демократичним, інноваційним та ефективним для Києва. Координатором цього процесу став Центр розвитку інновацій НаУКМА, який вже має успішний досвід впровадження у Києві сервісу електронних петицій (біля 400 тисяч користувачів).

Стежте за анонсами наступних подій на нашій сторінці в Facebook – www.facebook.com/smartcitykyiv/ та на сайті Kyiv Smart City – https://goo.gl/HZkICp.

Свої питання і пропозиції, будь ласка, надсилайте на  адресу  team@kyivsmartcity.com

Поточні версії проектів нового Положення та параметрів на 2017-18 – тут.

Інші записи

Звіт Департамента інформаційно-комунікаційних технологій Київської міської державної адміністрації за 2017 рік

Презентуємо вашій увазі звіт Департамента інформаційно-комунікаційних технологій Київської міської державної адміністрації з проробленої роботи за 2017 рік. Він складається з декількох частин: розвиток створених проектів, стратегія Kyiv Smart City, міські, а також громадські проекти.   Презентація доступна за посиланням.

Детальніше

Майстерня ідей для розумного міста разом з Kyiv Smart City

Сьогодні в Київській міській державній адміністрації пройшло інтерактивне зібрання для старшокласників — “Майстерня ідей для розумного міста”. Головним завданням цього заходу було популяризувати серед дітей ідеї розумного міста та разом з ними створити концепти проектів у різних напрямках, які в майбутньому могли би бути реалізовані в міській цифровій інфраструктурі. Захід об’єднав понад 150 учнів старших […]

Детальніше

Відбулась відкрита зустріч щодо провадження блокчейн-технологій в рамках міської цифрової інфраструктури

Сьогодні пройшла відкрита зустріч представників Київської міської державної адміністрації, Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА, блокчейн-експертів, ІТ-спільноти, бізнесу та міських активістів щодо впровадження, перспектив розвитку та позитивного впливу децентралізованих блокчейн-технологій на міську цифрову інфраструктуру. Захід організовано Київською міською державною адміністрацією та міської ініціативою Kyiv Smart City у партнерстві з Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні. Протягом […]

Детальніше