25 квітня розпочався прийом проектів Громадського Бюджету

Що таке Громадський бюджет?

Громадський бюджет або Бюджет участі це демократичний процес взаємодії органів місцевого самоврядування та громадськості, який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста або голосування за них. Процес дозволяє об`єднати небайдужих людей задля спільного вирішення міських проблем та розбудови інфраструктури.

Кожен охочий житель може подати проект, пов’язаний з покращенням життя в місті, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні, а відтак спостерігати за реалізацією проекту в рамках бюджету. Громадський бюджет-2019 становить 150 мільйонів гривень.

 

Як відбувається процес Бюджету участі?

1. Кожен охочий житель пропонує власні ідеї проектів, які вважає за потрібне реалізувати в місті.

2. Шляхом голосування громадян обираються проекти-фаворити.

3. Ідеї, які отримали оптимальне співвідношення бюджету та голосів жителів втілюються у реальність за рахунок міського бюджету.

Мінімальна вартість становить 50 тис. грн. Максимальний розмір фінансування з бюджету – 3 млн грн. Відсоток обов’язкового резерву в кошторисі проектів має становити 20%. Проект для направлення його на публічне обговорення та експертизу має набрати мінімум 10 голосів на кожні 100 тис. грн запланованого на нього обсягу бюджетних видатків.

Р = КГ/Б, де Р рейтинг проекту, КГ кількість відданих за проект голосів, Б сума бюджетних коштів. необхідних для реалізації проекту. Переможе проект не з більшою кількістю голосів (як це було раніше), а той, де оптимальне співвідношення бюджету і кількості голосів. Приклад: проект А з бюджетом 1 000 000 грн набрав 100 голосів, а проект Б з бюджетом 500 000 грн набрав 60 голосів. У підсумку переможе проект Б. Радимо майбутнім авторам проектів зменшувати бюджети задля збільшення шансів на перемогу.

 

 

Як втілити свою ідею?

1. Сформулюйте ідею: чого саме не вистачає, що можна покращити?

2. Розрахуйте бюджет.

3. Заповніть заявку на сайті або завантажте бланк друкованої заявки (його ви можете віднести в будь-який пункт супроводу). Оберіть назву та тематику, стисло поясніть ідею проекту, проблему та рішення.

4. Після проходження модерації розкажіть про свій проект та збільшуйте шанси на виграш! Попрохайте друзів і знайомих підтримати проект на голосуванні. Організуйте рекламну кампанію свого проекту, використовуйте попередні бланки і макети.

5. Стежте за процесом голосування.

6. Зберіть найбільшу кількість голосів, вигравайте завдяки оптимальному співвідношенню з бюджетом і контролюйте реалізацію проекту.

Відповідальним за реалізацію проектів-переможців є місто, тобто проекти реалізуються відповідними департаментами місцевої адміністрації за бюджетні кошти.

Серед нововведень Громадського бюджету-2019  створення Етичного кодексу, за дотримання правил якого команди отримають додаткові бали. За порушення правил або “нечесну гру” ці бали втрачаються. Ба більше, у разі недоброчесності авторів можуть не допустити до наступного Громадського бюджету.

Контролюватиме процес голосування Громадська бюджетна комісія (ГБК), якій цього року надали право «знімати» проекти за порушення норм етики на будь-якому етапі відбору. Конкурс відбувається серед представників громадських організацій в два тури. Перший тур проходить як відкрите голосування серед всіх містян. В другому турі голосують між собою лише кандидати, які виграли в першому Голосування за членів ГБК триватиме з 25 квітня до 6 червня.

Зі всіма деталями та нововведеннями можна ознайомитися тут.

 

Корисна інформація:

Голосування за членів ГБК: з 25.04 по 15.05

Подача проектів: з 25.04 по 6.06

Голосування за проекти: з 24.08 по 15.09

Бюджет ГБ3: 150 млн грн.

Мінімальна вартість проекту: 50 тис грн.

Інші записи

“Не купуй — забери з притулку”. Робити добрі справи легко!

“Не купуй — забери з притулку” — доброчинний соціальний проект від ініціативи Kyiv Smart City і київської міської клініки ветеринарної медицини. Проект популяризує серед громадськості тему адопції безпритульних тварин, піклується про їхню долю та допомагає чотирилапим у пошуку нового будинку та люблячої сім’ї. Ми привертаємо увагу киян до питань порятунку та адопції безпритульних тварин. Кожен […]

Детальніше

Академія кодування для дітей: від програмування до креативного мислення

Навчатися – це нудно? Аж ніяк! Це підтверджують посмішки на обличчях понад 300 дітей, які пройшли освітній курс “Академія кодування” у рамках ініціативи Kyiv Smart City School. Одним з найкращих та найпопулярніших інструментів для навчання дітей програмуванню у світі є Scratch — візуальна мова програмування, яку розробили в Массачусетському технологічному інституті. Це абсолютно унікальне середовище […]

Детальніше

Аналіз розвитку велосипедної інфраструктури Києва за 2018 рік на базі ІАС «Майно»

Сьогодні ми оприлюднюємо результати дослідження розвитку велосипедної інфраструктури Києва за 2018 рік, на базі інформаційно-аналітичної системи «Майно». Мета створення мапи — збір та облік даних про вже наявну велосипедну інфраструктуру столиці в єдиному цифровому інформаційному реєстрі. Веломапа — спільний проект міської ініціативи Kyiv Smart City та громадської організації «Київ — Велосипедне місто». Упродовж 2018 року команда фахівців займалася […]

Детальніше