25 квітня розпочався прийом проектів Громадського Бюджету

Що таке Громадський бюджет?

Громадський бюджет або Бюджет участі це демократичний процес взаємодії органів місцевого самоврядування та громадськості, який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста або голосування за них. Процес дозволяє об`єднати небайдужих людей задля спільного вирішення міських проблем та розбудови інфраструктури.

Кожен охочий житель може подати проект, пов’язаний з покращенням життя в місті, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні, а відтак спостерігати за реалізацією проекту в рамках бюджету. Громадський бюджет-2019 становить 150 мільйонів гривень.

 

Як відбувається процес Бюджету участі?

1. Кожен охочий житель пропонує власні ідеї проектів, які вважає за потрібне реалізувати в місті.

2. Шляхом голосування громадян обираються проекти-фаворити.

3. Ідеї, які отримали оптимальне співвідношення бюджету та голосів жителів втілюються у реальність за рахунок міського бюджету.

Мінімальна вартість становить 50 тис. грн. Максимальний розмір фінансування з бюджету – 3 млн грн. Відсоток обов’язкового резерву в кошторисі проектів має становити 20%. Проект для направлення його на публічне обговорення та експертизу має набрати мінімум 10 голосів на кожні 100 тис. грн запланованого на нього обсягу бюджетних видатків.

Р = КГ/Б, де Р рейтинг проекту, КГ кількість відданих за проект голосів, Б сума бюджетних коштів. необхідних для реалізації проекту. Переможе проект не з більшою кількістю голосів (як це було раніше), а той, де оптимальне співвідношення бюджету і кількості голосів. Приклад: проект А з бюджетом 1 000 000 грн набрав 100 голосів, а проект Б з бюджетом 500 000 грн набрав 60 голосів. У підсумку переможе проект Б. Радимо майбутнім авторам проектів зменшувати бюджети задля збільшення шансів на перемогу.

 

 

Як втілити свою ідею?

1. Сформулюйте ідею: чого саме не вистачає, що можна покращити?

2. Розрахуйте бюджет.

3. Заповніть заявку на сайті або завантажте бланк друкованої заявки (його ви можете віднести в будь-який пункт супроводу). Оберіть назву та тематику, стисло поясніть ідею проекту, проблему та рішення.

4. Після проходження модерації розкажіть про свій проект та збільшуйте шанси на виграш! Попрохайте друзів і знайомих підтримати проект на голосуванні. Організуйте рекламну кампанію свого проекту, використовуйте попередні бланки і макети.

5. Стежте за процесом голосування.

6. Зберіть найбільшу кількість голосів, вигравайте завдяки оптимальному співвідношенню з бюджетом і контролюйте реалізацію проекту.

Відповідальним за реалізацію проектів-переможців є місто, тобто проекти реалізуються відповідними департаментами місцевої адміністрації за бюджетні кошти.

Серед нововведень Громадського бюджету-2019  створення Етичного кодексу, за дотримання правил якого команди отримають додаткові бали. За порушення правил або “нечесну гру” ці бали втрачаються. Ба більше, у разі недоброчесності авторів можуть не допустити до наступного Громадського бюджету.

Контролюватиме процес голосування Громадська бюджетна комісія (ГБК), якій цього року надали право «знімати» проекти за порушення норм етики на будь-якому етапі відбору. Конкурс відбувається серед представників громадських організацій в два тури. Перший тур проходить як відкрите голосування серед всіх містян. В другому турі голосують між собою лише кандидати, які виграли в першому Голосування за членів ГБК триватиме з 25 квітня до 6 червня.

Зі всіма деталями та нововведеннями можна ознайомитися тут.

 

Корисна інформація:

Голосування за членів ГБК: з 25.04 по 15.05

Подача проектів: з 25.04 по 6.06

Голосування за проекти: з 24.08 по 15.09

Бюджет ГБ3: 150 млн грн.

Мінімальна вартість проекту: 50 тис грн.

Інші записи

Досліджуємо розвиток велосипедної інфраструктури Києва за 2018 рік

Команда Kyiv Smart City розпочинає нове дослідження зі збору даних про велосипедну інфраструктуру Києва, що з’явилася за 2018 рік, щоб отримати актуальну картину стану розвитку велосипедної інфраструктури та оновити дані на велопамі. Мапа велосипедної інфраструктури Києва — цифровий сервіс з відкритими даними на базі інформаційно-аналітичної системи «Майно». — спільний проект ініціативи Kyiv Smart City та […]

Детальніше

Ініціатива Kyiv Smart City підготувала для киян та гостей столиці аудіо-гід для музею “Пирогово”

Останні теплі дні — гарний привід, щоб подивитися мальовничі пейзажі передмістя. За 15 хвилин від Києва розташувався Національний музей народної архітектури та побуту «Пирогово». Тут зібрані хати, господарчі споруди, церкви та вітряки, тварини і рослини з усієї України. Музей з 1969 збирав і перевозив до себе пам’ятки культури і природи, щоб достовірно відобразити життя українського […]

Детальніше

Встигніть купити квиток на Kyiv Smart City Forum 2018!

Запрошуємо стати учасником події неймовірних для країни масштабів – KYIV SMART CITY FORUM 2018. Захід відбудеться 31 жовтня в КВЦ “Парковий”. Кращі експерти, технологічні кейси від вендорів, бізнеси в галузі креативної економіки, досвід впровадження конепції smart city в Україні та світі. Якщо ви цікавитеся міською тематикою – ця подія для вас! KYIV SMART CITY FORUM 2018 […]

Детальніше