1 000 000 дерев за добу: долучайтеся до шкільного флешмобу «Дерева замість квітів»

1 000 000 дерев за добу: долучайтеся до шкільного флешмобу «Дерева замість квітів»

20 березня в рамках всеукраїнського проекту «Озеленення України» за участю освітян, батьків та школярів відбудеться другий еко-флешмоб «Дерева замість квітів». Захід є частиною глобальної програми з висадки 100 мільйонів дерев у 100 країнах світу, запропонованої на щорічному Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Мета акції висадити понад 1 000 000 дерев за одну добу,  і у такий спосіб встановити рекорд України з наймасштабнішого висадження дерев. А також — залучити всіх небайдужих громадян до спільної справи, спрямованої на покращення якості повітря на території навчальних закладів та відновлення екосистеми України в цілому.

Команда Kyiv Smart City вже кілька років поспіль опікується розвитком екологічної свідомості людей та реалізацією еко-проектів у столиці. Зокрема, виступає співорганізатором проекту «Озеленення України». Ідея флешмобу «Дерева замість квітів» виникла у команди на початку 2019 року після перевірки якості повітря у 34 навчальних закладах Києва у рамках проекту «Безпечна школа». Моніторинг ситуації проводився ГО «Смарт Сіті Хаб» спільно з лабораторією Public Lab. Виявилося, що в повітрі значно перевищена концентрація діоксиду азоту — отруйного газу, що є продуктом горіння палива. Тривалий контакт з цією речовиною викликає загальне ослаблення організму і може стати причиною різних захворювань: дихальної недостатності, гаймориту, бронхіту, раку легень.


На думку експертів, діоксид азоту наявний у повітрі у великій кількості через близьке розташування шкіл до доріг з інтенсивним трафіком. Минулої осені команда наша команда вперше ініціювала флешмоб «Дерева замість квітів», приурочений до Дня вчителя, щоб створити природний захисний бар’єр з дерев між дорогою та школою. Акцію активно підтримали і партнери, які не тільки допомогли із закупкою саджанців, але й разом з командою Kyiv Smart City допомагали з підготовкою території та посадкою. Школярі і батьки принесли понад 1000 саджанців дерев та кущів, які власноруч висадили навколо навчальних закладів. Завдяки спільним зусиллям учасників акції навколо шкіл навесні розквітнуть декоративні яблуні, алея з кущів форзиції, спіреї, дейції та інші рослини. 

Команда Kyiv Smart City високо цінує особистий внесок кожного громадянина у відновлення екологічного балансу і знову запрошує до співпраці. Цієї весни за бажанням учасники флешмобу можуть роздрукувати дизайнерську табличку, вказати на ній назву саджанця та своє ім’я. Також за посиланням доступні для друку корисні інформаційні матеріали. Долучайтеся до флешмобу, і разом ми повернемо Україні статус однієї з найзеленіших країн Європи!

Для участі  у весняному флешмобі необхідно:

  • Заповнити реєстраційну форму.
  • Поділитися інформацією про акцію з однокласниками, батьками, колегами.
  • Донести деталі акції до адміністрації навчального закладу та узгодити породу і кількість дерев та кущів, які плануєте посадити. 
  • За потреби об’єднатися у групи для централізованої закупки саджанців та координації  дій.
  • Завчасно підготувати ділянку біля навчального закладу та всі необхідні інструменти для посадки.
  • У визначений день посадити придбані саджанці. 
  • Сфотографувати висаджену рослину, позначити навчальний заклад та поділитися чудовими світлинами у соцмережах з хештегом #деревазамістьквітів #озелененняукраїни #мільйондеревза24години. 

Якщо ж ви хочете долучитися до флешмобу в якості партнерів чи спонсорів і заявити про себе, як соціально відповідальну компанію, зверніться за деталями до координаторів акції:

Василь Товкайло 093-031-55-82 tovkailo@kyivsmartcity.com

Кристина Ковкрак 096-296-83-04  kovkrak@kyivsmartcity.com