У Києві проведуть дослідження екологічної безпеки в умовах міста

Команда Kyiv Smart City анонсує початок унікального комплексного еко-проекту під назвою “Комфорт та екологічна безпека в умовах міста”.  Кияни зможуть побачити результати аналізу вже цієї осені. Для проведення дослідження ми обрали територію б-р Перова — просп. Визволителів — просп. Миру — вул. Будівельників у місті Києві. У 2017 році тут дозволили велосипедний рух смугою для громадського транспорту. Відтоді на обраній для дослідження ділянці представлені всі учасники дорожнього руху: водії та пасажири громадського транспорту, автомобілісти, велосипедисти, пішоходи. Це ідеальне місце для всебічного аналізу еко-ситуації у Києві та визначення її впливу на стан здоров’я жителів міста.

Ми розглянемо, наскільки безпечними є умови пересування та перебування на даній локації в контексті впливу всіх негативних екологічних чинників. Зокрема, чи перевищує забруднення повітря за окремими показниками встановлені українські та європейські нормативи. Для цього планується вимірювання дрібнодисперсного пилу РМ2.5, РМ10 за допомогою переносних вимірювальних приладів. Ми також дізнаємося, скільки  нікелю, свинцю та інших важких металів міститься у повітрі. Ці дані допоможуть зрозуміти, які є ризики для здоров’я пішоходів та велосипедистів, що пересуваються ділянкою.

У фокусі дослідження зелені насадження, які формують екосистему та сприяють очищенню повітря. За допомогою літального дрону з тепловізором ми вивчемо вплив дерев на мікроклімат локації. У такий спосіб ми проаналізуємо, посадка яких рослин допоможе у покращенні екологічної ситуації. Перші заміри в межах проекту розпочнуться в столиці вже за два тижні.

Еко-дослідження є спільною роботою ініціативи Kyiv Smart City, НГО “Український екологічний клуб «Зелена Хвиля»”, кампанії “Міста для життя. Київ”, ЦГО ім. Бориса Срезневського та ІГЗ ім. О.М. Марзєєва НАМН України. Вимірювання шкідливих речовин у повітрі на ділянці безкоштовно здійснюється лабораторією Public lab. Згідно з отриманими результатами ми розробимо рекомендації для жителів міста. Висновки та пропозиції ми передамо до відповідних підрозділів КМДА для врахування у подальшій  роботі.

Глобальна мета проекту розробити фреймворк дослідження аналогічних локацій для інших населених пунктів у форматі “комфорт-екологія”. Так ми створимо інформаційну базу для ефективного розв’язання завдань екологічної безпеки у Києві та допоможемо у цьому іншим містам.

Інші записи

Kyiv Smart City проводить третій еко-воркшоп

«Зміни клімату: як повернутись до точки неповернення?» — третій екологічний воркшоп, який проводить міська ініціатива Kyiv Smart City. Паризька кліматична угода була ратифікована Україною 14.07.2016 року. Одне із завдань угоди — поглиблення наукових знань про клімат. У тому числі дослідження та систематичні спостереження кліматичних систем. Угода посприяла популяризації інформації про зміни клімату серед населення. Цього четверга в Kyiv Smart City […]

Детальніше

Kyiv Smart City підтримали екоініціативу Ecostrum спільно з Onuka та No Waste

24 вересня ONUKA представила новий кліп Strum. Відео зняв Алан Бадоєв на одному з міських звалищ. У кліпі піднімається гостро-соціальне питання пов’язане з забрудненням навколишнього середовища побутовим сміттям. І щоб кліп не залишився просто витвором мистецтва, а приніс реальну користь, була запущена екоініціатіва Ecostrum спільно з NoWaste ( «Україна без сміття»). Місія ініціативи: кожен перегляд […]

Детальніше

Впроваджуємо сучасні стандарти у сфері земельних відносин Києва

Петро Оленич: “Наша мета – впровадити сучасні стандарти у сфері земельних відносин Києва” Наприкінці липня столична влада ухвалила рішення про зміну керівництва Департаменту земельних ресурсів. Новий керівник, Петро Оленич, взявся до модернізації роботи Департаменту і впровадження smart-технологій. В інтерв’ю Петро Оленич розповів про надання послуг і сервісів в режимі онлайн, запуск земельних торгів та відкриті […]

Детальніше