У Києві проведуть дослідження екологічної безпеки в умовах міста

Команда Kyiv Smart City анонсує початок унікального комплексного еко-проекту під назвою “Комфорт та екологічна безпека в умовах міста”.  Кияни зможуть побачити результати аналізу вже цієї осені. Для проведення дослідження ми обрали територію б-р Перова — просп. Визволителів — просп. Миру — вул. Будівельників у місті Києві. У 2017 році тут дозволили велосипедний рух смугою для громадського транспорту. Відтоді на обраній для дослідження ділянці представлені всі учасники дорожнього руху: водії та пасажири громадського транспорту, автомобілісти, велосипедисти, пішоходи. Це ідеальне місце для всебічного аналізу еко-ситуації у Києві та визначення її впливу на стан здоров’я жителів міста.

Ми розглянемо, наскільки безпечними є умови пересування та перебування на даній локації в контексті впливу всіх негативних екологічних чинників. Зокрема, чи перевищує забруднення повітря за окремими показниками встановлені українські та європейські нормативи. Для цього планується вимірювання дрібнодисперсного пилу РМ2.5, РМ10 за допомогою переносних вимірювальних приладів. Ми також дізнаємося, скільки  нікелю, свинцю та інших важких металів міститься у повітрі. Ці дані допоможуть зрозуміти, які є ризики для здоров’я пішоходів та велосипедистів, що пересуваються ділянкою.

У фокусі дослідження зелені насадження, які формують екосистему та сприяють очищенню повітря. За допомогою літального дрону з тепловізором ми вивчемо вплив дерев на мікроклімат локації. У такий спосіб ми проаналізуємо, посадка яких рослин допоможе у покращенні екологічної ситуації. Перші заміри в межах проекту розпочнуться в столиці вже за два тижні.

Еко-дослідження є спільною роботою ініціативи Kyiv Smart City, НГО “Український екологічний клуб «Зелена Хвиля»”, кампанії “Міста для життя. Київ”, ЦГО ім. Бориса Срезневського та ІГЗ ім. О.М. Марзєєва НАМН України. Вимірювання шкідливих речовин у повітрі на ділянці безкоштовно здійснюється лабораторією Public lab. Згідно з отриманими результатами ми розробимо рекомендації для жителів міста. Висновки та пропозиції ми передамо до відповідних підрозділів КМДА для врахування у подальшій  роботі.

Глобальна мета проекту розробити фреймворк дослідження аналогічних локацій для інших населених пунктів у форматі “комфорт-екологія”. Так ми створимо інформаційну базу для ефективного розв’язання завдань екологічної безпеки у Києві та допоможемо у цьому іншим містам.

Інші записи

У рамках Kyiv Smart City Forum 2018 відбулося нагородження найкращих проектів українських міст

31 жовтня у столиці відбувся Kyiv Smart City Forum 2018, одна з головних подій Східної Європи, присвячена популяризації впровадження інноваційних рішень у містах.  Його мета — привернути увагу до використання смарт-сіті технологій для розбудови міської інфраструктури, а також познайомити громадськість із кращими світовими практиками та реальними кейсами. У рамках Форуму відбулася урочиста церемонія нагородження міст-лідерів […]

Детальніше

Долучайтесь до екологічного тренінгу від ГО “Зелена хвиля”

Чи любите ви екологічні ігри так сильно, як ми? 27-28 жовтня 2018 у Kyiv Smart City Hub (Академіка Глушкова 1, п.5) команда ГО Український Екологічний Клуб «Зелена хвиля» проводитиме тренінг з настільних екологічних ігор для майбутніх фасилітаторів! Скористайтеся останнім шансом приєднатися до команди еко-викладачів та активістів, що невдовзі вмітимуть проводити екологічні ігри на своїх заходах […]

Детальніше

Ініціатива Kyiv Smart City стане партнером круглого столу “Екологічні продукти”

Команда Kyiv Smart City розділяє ідеологію здорового способу життя. Ми всіляко сприяємо екологічній просвіті та заходам, що пов’язані з охороною громадського здоров’я. Одна з таких подій — круглий стіл «Екологічно чисті продукти харчування та питна вода — запорука здорового способу життя та довголіття», який відбудеться 18 жовтня у прес-центрі ІА “Українські новини”. Ініціатива Kyiv Smart […]

Детальніше