У Києві проведуть дослідження екологічної безпеки в умовах міста

Команда Kyiv Smart City анонсує початок унікального комплексного еко-проекту під назвою “Комфорт та екологічна безпека в умовах міста”.  Кияни зможуть побачити результати аналізу вже цієї осені. Для проведення дослідження ми обрали територію б-р Перова — просп. Визволителів — просп. Миру — вул. Будівельників у місті Києві. У 2017 році тут дозволили велосипедний рух смугою для громадського транспорту. Відтоді на обраній для дослідження ділянці представлені всі учасники дорожнього руху: водії та пасажири громадського транспорту, автомобілісти, велосипедисти, пішоходи. Це ідеальне місце для всебічного аналізу еко-ситуації у Києві та визначення її впливу на стан здоров’я жителів міста.

Ми розглянемо, наскільки безпечними є умови пересування та перебування на даній локації в контексті впливу всіх негативних екологічних чинників. Зокрема, чи перевищує забруднення повітря за окремими показниками встановлені українські та європейські нормативи. Для цього планується вимірювання дрібнодисперсного пилу РМ2.5, РМ10 за допомогою переносних вимірювальних приладів. Ми також дізнаємося, скільки  нікелю, свинцю та інших важких металів міститься у повітрі. Ці дані допоможуть зрозуміти, які є ризики для здоров’я пішоходів та велосипедистів, що пересуваються ділянкою.

У фокусі дослідження зелені насадження, які формують екосистему та сприяють очищенню повітря. За допомогою літального дрону з тепловізором ми вивчемо вплив дерев на мікроклімат локації. У такий спосіб ми проаналізуємо, посадка яких рослин допоможе у покращенні екологічної ситуації. Перші заміри в межах проекту розпочнуться в столиці вже за два тижні.

Еко-дослідження є спільною роботою ініціативи Kyiv Smart City, НГО “Український екологічний клуб «Зелена Хвиля»”, кампанії “Міста для життя. Київ”, ЦГО ім. Бориса Срезневського та ІГЗ ім. О.М. Марзєєва НАМН України. Вимірювання шкідливих речовин у повітрі на ділянці безкоштовно здійснюється лабораторією Public lab. Згідно з отриманими результатами ми розробимо рекомендації для жителів міста. Висновки та пропозиції ми передамо до відповідних підрозділів КМДА для врахування у подальшій  роботі.

Глобальна мета проекту розробити фреймворк дослідження аналогічних локацій для інших населених пунктів у форматі “комфорт-екологія”. Так ми створимо інформаційну базу для ефективного розв’язання завдань екологічної безпеки у Києві та допоможемо у цьому іншим містам.

Інші записи

У Kyiv Smart City Hub стартував новий курс з основ кодування для школярів

Два тижні тому стартував новий курс Kyiv Smart City School — безкоштовні уроки з основ кодування для школярів 10-13 років. Проект, створений спільно з Академією Кодування, ефективно доповнює шкільну програму корисними навичками у галузі інформаційних технологій. У межах освітньої програми відбулося вже більше десяти курсів, і ми продовжуємо отримувати схвальні відгуки від учнів та їхніх […]

Детальніше

Ініціатива Kyiv Smart City перевірила якість води у столиці

Якість питної води безпосередньо впливає на стан здоров’я киян та життєдіяльність всіх екосистем міста. Перед тим, як потрапити в адміністративні райони Києва, вода з річок проходить повний цикл очищення на Деснянській водопровідній станції. У Київводоканалі здійснюють моніторинг якості води по 25 контрольних точках розподільчої водопровідної мережі Києва. Щотижня ця інформація публікується на офіційній сторінці компанії. […]

Детальніше

Музика та громадський активізм: Kyiv Smart City стане учасником Atlas Weekend

Вже 4 липня найбільший музичний фестиваль України — Atlas Weekend — збере на одній Алеї громадські організації, які своєю діяльністю змінюють світ на краще. Цього року, крім виступів найкращих українських та закордонних музикантів, гості фестивалю Atlas Weekend почують найуспішніші кейси громадських організацій. Кожен охочий зможе долучитися до різнопланових проектів, перейняти досвід активної молоді у впровадженні новаторських рішень, […]

Детальніше