У Києві проведуть дослідження екологічної безпеки в умовах міста

Команда Kyiv Smart City анонсує початок унікального комплексного еко-проекту під назвою “Комфорт та екологічна безпека в умовах міста”.  Кияни зможуть побачити результати аналізу вже цієї осені. Для проведення дослідження ми обрали територію б-р Перова — просп. Визволителів — просп. Миру — вул. Будівельників у місті Києві. У 2017 році тут дозволили велосипедний рух смугою для громадського транспорту. Відтоді на обраній для дослідження ділянці представлені всі учасники дорожнього руху: водії та пасажири громадського транспорту, автомобілісти, велосипедисти, пішоходи. Це ідеальне місце для всебічного аналізу еко-ситуації у Києві та визначення її впливу на стан здоров’я жителів міста.

Ми розглянемо, наскільки безпечними є умови пересування та перебування на даній локації в контексті впливу всіх негативних екологічних чинників. Зокрема, чи перевищує забруднення повітря за окремими показниками встановлені українські та європейські нормативи. Для цього планується вимірювання дрібнодисперсного пилу РМ2.5, РМ10 за допомогою переносних вимірювальних приладів. Ми також дізнаємося, скільки  нікелю, свинцю та інших важких металів міститься у повітрі. Ці дані допоможуть зрозуміти, які є ризики для здоров’я пішоходів та велосипедистів, що пересуваються ділянкою.

У фокусі дослідження зелені насадження, які формують екосистему та сприяють очищенню повітря. За допомогою літального дрону з тепловізором ми вивчемо вплив дерев на мікроклімат локації. У такий спосіб ми проаналізуємо, посадка яких рослин допоможе у покращенні екологічної ситуації. Перші заміри в межах проекту розпочнуться в столиці вже за два тижні.

Еко-дослідження є спільною роботою ініціативи Kyiv Smart City, НГО “Український екологічний клуб «Зелена Хвиля»”, кампанії “Міста для життя. Київ”, ЦГО ім. Бориса Срезневського та ІГЗ ім. О.М. Марзєєва НАМН України. Вимірювання шкідливих речовин у повітрі на ділянці безкоштовно здійснюється лабораторією Public lab. Згідно з отриманими результатами ми розробимо рекомендації для жителів міста. Висновки та пропозиції ми передамо до відповідних підрозділів КМДА для врахування у подальшій  роботі.

Глобальна мета проекту розробити фреймворк дослідження аналогічних локацій для інших населених пунктів у форматі “комфорт-екологія”. Так ми створимо інформаційну базу для ефективного розв’язання завдань екологічної безпеки у Києві та допоможемо у цьому іншим містам.

Інші записи

“Не купуй — забери з притулку”. Робити добрі справи легко!

“Не купуй — забери з притулку” — доброчинний соціальний проект від ініціативи Kyiv Smart City і київської міської клініки ветеринарної медицини. Проект популяризує серед громадськості тему адопції безпритульних тварин, піклується про їхню долю та допомагає чотирилапим у пошуку нового будинку та люблячої сім’ї. Ми привертаємо увагу киян до питань порятунку та адопції безпритульних тварин. Кожен […]

Детальніше

Академія кодування для дітей: від програмування до креативного мислення

Навчатися – це нудно? Аж ніяк! Це підтверджують посмішки на обличчях понад 300 дітей, які пройшли освітній курс “Академія кодування” у рамках ініціативи Kyiv Smart City School. Одним з найкращих та найпопулярніших інструментів для навчання дітей програмуванню у світі є Scratch — візуальна мова програмування, яку розробили в Массачусетському технологічному інституті. Це абсолютно унікальне середовище […]

Детальніше

Аналіз розвитку велосипедної інфраструктури Києва за 2018 рік на базі ІАС «Майно»

Сьогодні ми оприлюднюємо результати дослідження розвитку велосипедної інфраструктури Києва за 2018 рік, на базі інформаційно-аналітичної системи «Майно». Мета створення мапи — збір та облік даних про вже наявну велосипедну інфраструктуру столиці в єдиному цифровому інформаційному реєстрі. Веломапа — спільний проект міської ініціативи Kyiv Smart City та громадської організації «Київ — Велосипедне місто». Упродовж 2018 року команда фахівців займалася […]

Детальніше