РЕЗОЛЮЦІЯ за результатами екологічного воркшопу «Моніторинг якості повітря у розумному місті: актуальний стан, напрямки впровадження та перспективи»

Для розвитку розумного міста дуже важливі екологічні ініціативи. Два роки поспіль команда Kyiv Smart City проводить актуальні дослідження та підтримує заходи по збереженню довкілля в Києві та області. Нагадаємо, що 26 квітня у комунікаційному просторі Kyiv Smart City Hub відбувся унікальний еко-воркшоп на тему «Моніторинг якості повітря у розумному місті: актуальний стан, напрямки впровадження та перспективи». Ми запросили до обговорення гострих екологічних проблем столиці Інститут космічних досліджень НАНУ-ДКАУ, громадську ініціативу “Міста для життя. Київ”, Центральну геофізичну обсерваторію ім. Бориса Срезневського, Міжвідомчу робочу групу з питань імплементації положень Директиви 2008/50/ЄС та Директиви 2004/107/ЄС та інші профільні інститути й громадські організації. Найкращі українські екологи консолідували зусилля, вивчали європейський досвід та обмінювалися думками щодо останніх IT-винаходів у галузі моніторингу якості повітря. Після тривалих консультацій основні положення воркшопу були викладені у Резолюції. Повний текст документу ви можете переглянути тут.

Резолюція — це дорожня карта, створена науковцями та активістами для поліпшення екологічної ситуації у столиці. У документі викладено узгоджену позицію сторін щодо адаптації національного законодавства під відповідні директиви Євросоюзу. Підписанти підкреслили необхідність у розвитку автоматизованих мереж збору даних забруднення повітря. Спільними зусиллями, вже зараз, формуються інноваційні підходи до обробки та використання інформації із залученням технологій. Новаторська система громадського моніторингу оцінки якості повітря стане надзвичайно важливим здобутком Києва, адже склад повітря безпрецедентно впливає на фізичний стан містян.

В межах Резолюції, команда Kyiv Smart City взяла на себе наступні зобов’язання:

  • залучити підприємства-забруднювачі до закупівлі та встановлення пристроїв оцінки якості повітря,
  • створити єдиний інтерфейс екомоніторингу у Києві,
  • організувати передачу даних на централізовану платформу,
  • сприяти розробці кадастру викидів вуглекислого газу у столиці в рамках участі в ініціативі Європейського Союзу “Угода мерів”.

Для нас надзвичайно важливо поєднувати екологічні ініціативи з іншими проектами розумного міста, зокрема — із програмою смарт-розвитку транспортної системи Києва. Щоб сприяти очищенню повітря від шкідливих викидів громадського транспорту, в межах Резолюції ми плануємо:

  • провести дослідження загазованості повітря на ділянці, де офіційно дозволено велосипедний рух по смугах громадського транспорту у столиці;
  • підтримувати розвиток зарядної інфраструктури для електромобілів у Києві.

Такі дії дають змогу дослідити вплив загазованості столичних доріг на здоров’я велосипедистів та пішоходів. Ми також вболіваємо за прозоре й узгоджене виділення в довготривалу оренду комунальних земель для встановлення на них електрозарядних станцій. У такий спосіб ми наблизимо транспортну систему Києва до інноваційної й екологічної європейської моделі.

Інший напрямок нашої роботи — консолідація зусиль з великими підприємствами з метою поліпшення якості атмосферного повітря у столиці. Аби мінімізувати токсичні викиди від стаціонарних джерел, в рамках Резолюції ми збираємося:

  • створити реєстр найбільших підприємств-забруднювачів атмосферного повітря;
  • спільно з КМДА залучати підприємства до формування мережі альтернативних джерел даних для еко-моніторингу якості повітря у Києві.

Текст Резолюції було оприлюднено 1 червня під час засідання Громадської ради при КМДА з теми “Забруднення атмосферного повітря і роль громадськості”. Нині учасники заходу зосередилися на практичній реалізації тих пропозицій і домовленостей, які були закріплені у Резолюції. Віримо, що завдяки співпраці всіх підписантів інноваційна система моніторингу якості повітря запрацює в Києві вже найближчим часом.

Інші записи

У рамках Kyiv Smart City Forum 2018 відбулося нагородження найкращих проектів українських міст

31 жовтня у столиці відбувся Kyiv Smart City Forum 2018, одна з головних подій Східної Європи, присвячена популяризації впровадження інноваційних рішень у містах.  Його мета — привернути увагу до використання смарт-сіті технологій для розбудови міської інфраструктури, а також познайомити громадськість із кращими світовими практиками та реальними кейсами. У рамках Форуму відбулася урочиста церемонія нагородження міст-лідерів […]

Детальніше

Долучайтесь до екологічного тренінгу від ГО “Зелена хвиля”

Чи любите ви екологічні ігри так сильно, як ми? 27-28 жовтня 2018 у Kyiv Smart City Hub (Академіка Глушкова 1, п.5) команда ГО Український Екологічний Клуб «Зелена хвиля» проводитиме тренінг з настільних екологічних ігор для майбутніх фасилітаторів! Скористайтеся останнім шансом приєднатися до команди еко-викладачів та активістів, що невдовзі вмітимуть проводити екологічні ігри на своїх заходах […]

Детальніше

Ініціатива Kyiv Smart City стане партнером круглого столу “Екологічні продукти”

Команда Kyiv Smart City розділяє ідеологію здорового способу життя. Ми всіляко сприяємо екологічній просвіті та заходам, що пов’язані з охороною громадського здоров’я. Одна з таких подій — круглий стіл «Екологічно чисті продукти харчування та питна вода — запорука здорового способу життя та довголіття», який відбудеться 18 жовтня у прес-центрі ІА “Українські новини”. Ініціатива Kyiv Smart […]

Детальніше