РЕЗОЛЮЦІЯ за результатами екологічного воркшопу «Моніторинг якості повітря у розумному місті: актуальний стан, напрямки впровадження та перспективи»

Для розвитку розумного міста дуже важливі екологічні ініціативи. Два роки поспіль команда Kyiv Smart City проводить актуальні дослідження та підтримує заходи по збереженню довкілля в Києві та області. Нагадаємо, що 26 квітня у комунікаційному просторі Kyiv Smart City Hub відбувся унікальний еко-воркшоп на тему «Моніторинг якості повітря у розумному місті: актуальний стан, напрямки впровадження та перспективи». Ми запросили до обговорення гострих екологічних проблем столиці Інститут космічних досліджень НАНУ-ДКАУ, громадську ініціативу “Міста для життя. Київ”, Центральну геофізичну обсерваторію ім. Бориса Срезневського, Міжвідомчу робочу групу з питань імплементації положень Директиви 2008/50/ЄС та Директиви 2004/107/ЄС та інші профільні інститути й громадські організації. Найкращі українські екологи консолідували зусилля, вивчали європейський досвід та обмінювалися думками щодо останніх IT-винаходів у галузі моніторингу якості повітря. Після тривалих консультацій основні положення воркшопу були викладені у Резолюції. Повний текст документу ви можете переглянути тут.

Резолюція — це дорожня карта, створена науковцями та активістами для поліпшення екологічної ситуації у столиці. У документі викладено узгоджену позицію сторін щодо адаптації національного законодавства під відповідні директиви Євросоюзу. Підписанти підкреслили необхідність у розвитку автоматизованих мереж збору даних забруднення повітря. Спільними зусиллями, вже зараз, формуються інноваційні підходи до обробки та використання інформації із залученням технологій. Новаторська система громадського моніторингу оцінки якості повітря стане надзвичайно важливим здобутком Києва, адже склад повітря безпрецедентно впливає на фізичний стан містян.

В межах Резолюції, команда Kyiv Smart City взяла на себе наступні зобов’язання:

  • залучити підприємства-забруднювачі до закупівлі та встановлення пристроїв оцінки якості повітря,
  • створити єдиний інтерфейс екомоніторингу у Києві,
  • організувати передачу даних на централізовану платформу,
  • сприяти розробці кадастру викидів вуглекислого газу у столиці в рамках участі в ініціативі Європейського Союзу “Угода мерів”.

Для нас надзвичайно важливо поєднувати екологічні ініціативи з іншими проектами розумного міста, зокрема — із програмою смарт-розвитку транспортної системи Києва. Щоб сприяти очищенню повітря від шкідливих викидів громадського транспорту, в межах Резолюції ми плануємо:

  • провести дослідження загазованості повітря на ділянці, де офіційно дозволено велосипедний рух по смугах громадського транспорту у столиці;
  • підтримувати розвиток зарядної інфраструктури для електромобілів у Києві.

Такі дії дають змогу дослідити вплив загазованості столичних доріг на здоров’я велосипедистів та пішоходів. Ми також вболіваємо за прозоре й узгоджене виділення в довготривалу оренду комунальних земель для встановлення на них електрозарядних станцій. У такий спосіб ми наблизимо транспортну систему Києва до інноваційної й екологічної європейської моделі.

Інший напрямок нашої роботи — консолідація зусиль з великими підприємствами з метою поліпшення якості атмосферного повітря у столиці. Аби мінімізувати токсичні викиди від стаціонарних джерел, в рамках Резолюції ми збираємося:

  • створити реєстр найбільших підприємств-забруднювачів атмосферного повітря;
  • спільно з КМДА залучати підприємства до формування мережі альтернативних джерел даних для еко-моніторингу якості повітря у Києві.

Текст Резолюції було оприлюднено 1 червня під час засідання Громадської ради при КМДА з теми “Забруднення атмосферного повітря і роль громадськості”. Нині учасники заходу зосередилися на практичній реалізації тих пропозицій і домовленостей, які були закріплені у Резолюції. Віримо, що завдяки співпраці всіх підписантів інноваційна система моніторингу якості повітря запрацює в Києві вже найближчим часом.

Інші записи

Київська міська державна адміністрація підписала угоду про співпрацю з компанією Visa

Голова Київської міської державної адміністрації Кличко – мер підписав угоду з компанією Visa угоду про партнерство та співробітництво. Вже більше трьох років столична влада активно розбудовує цифрову міську інфраструктуру, запроваджуючи систему технологічного управління містом Kyiv Smart City. Столиця виходить на новий етап розвитку інфраструктури безготівкових платежів в рамках програми Сashless Сity. На сьогоднішній день Київ став 5-м містом у світі, […]

Детальніше

У Києві вперше презентували індекс культурного та креативного потенціалу міст України

Сьогодні у Києві вперше презентували апробаційну методологію Індексу культурного та креативного капіталу міст України, а також фреймворки його оцінювання. Про проект на столичному XIV Українському муніципальному форумі розповідала співкоординатор ініціативи Kyiv Smart City — Ярослава Бойко. Індекс культурного та креативного потенціалу міст України — апробаційний дослідницький проект, реалізований аналітичним центром CEDOS на замовлення ініціативи Kyiv […]

Детальніше

У Києві запустять курси з тестування програмного забезпечення для людей з інвалідністю — BE QA Today

Сьогодні, 18 червня, у Kyiv Smart City Hub відбулася презентація освітнього проекту BE QA Today. Це курси з тестування програмного забезпечення для людей з фізичною інвалідністю. Мета програми — надати таким людям базовий набір знань для отримання першої роботи в IT-сфері.   За даними Міністерства соціальної політики України, станом на 2017 рік в нашій державі […]

Детальніше