23 травня суспільний простір Kyiv Smart City Hub відсвяткував 2 роки

У середу, 23 травня суспільний центр Kyiv Smart City Hub відсвяткував 2 роки. На заході презентували плани щодо розвитку цифрової інфраструктури міста, деталізували етапи впровадження єдиного електронного квитка та розказали яка кількість наземного міського транспорту вже має безкоштовний столичний Wi-Fi. Співкоординатори показали результати роботи міської ініціативи Kyiv Smart City, актуальні проекти та плани на майбутнє.

За 2 роки в стінах Хабу було проведено більше 100 відкритих подій міської тематики, прочитано більше 50 лекцій в рамках Kyiv Smart City School. Понад 200 дітей навчилися програмувати завдяки Академії Кодування. А в цифровій інфраструктурі міста вже працюють стартапи, які пройшли наші акселераційні програми.

Kyiv Smart City Hub — якісна комунікаційна платформа, яка об’єднує громадськість, міську владу та представників бізнесу задля впровадження міських інновацій та технологій в столиці. І вчора співкоординатори ініціативи Kyiv Smart City розповіли про низку проектів, які вже працюють, та ті, які будуть реалізовуватися найближчим часом в Києві.

 

Ярослава Бойко, співкоординатор ініціативи Kyiv Smart City, зазначила: Хаб як суспільний простір став платформою для реалізації амбітних проектів. Ми працюємо спільно з усіма учасниками міських процесів задля розвитку розумної цифрової інфраструктури та покращення життя киян. Підтримуємо створення та впровадження цифрових міських сервісів. А ще — розвиваємо неформальну освіту, фокусуємо увагу на викладанні технологій та інновацій для дітей з першого класу. Адже саме вони — майбутнє міста. І вже на 2018-2019 роки ми плануємо відкрити по 1 факультативу в кожному районі Києва, де розповідатимемо дітям, що таке розумне місто та яким чином кожен може його вдосконалювати”.

Нагадаємо, що в рамках освітнього напрямку Kyiv Smart City пропонують технологічне навчання з першого класу разом із Академією Кодування, участь у шкільних хакатонах та спільні курси з КПІ — Arduino та Механотроніка.

Юрій Назаров, директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА та співкоординатор ініціативи Kyiv Smart City, прокоментував: “Ми маємо серйозні плани щодо розвитку якісного інформаційного середовища столиці. Вже зараз ми починаємо розбудовувати платформу е-демократії. Швидкими темпами вдосконалюємо міські цифрові сервіси міста, як-от Кабінет киянина, Відкритий Бюджет, Електронні закупівлі, Онлайн-петиції, Бюджет участі. До того ж, вже сьогодні ми говоримо про запуск єдиного електронного квитка для різних видів транспорту, впровадження бета-версії якого заплановано на початок листопада. А безкоштовний столичний Wi-Fi вже працює в 1211 одиницях наземного міського транспорту”.

Євген Мушкін, генеральний директор ВДНГ, сказав: “Kyiv Smart City Hub став одним з перших інноваційних резидентів ВДНГ. Хаб стояв у витоків розробки Концепції розвитку ВДНГ на 40 років і весь цей час втілював закладені у концепцію цінності. Це приклад партнера, який не лише активно розвивається сам, але й сприяє смартизації як безпосередньо виставкового центру, так і громадських просторів широко за межами ВДНГ”.

Також ми анонсували створення “Путівника розумного киянина» — збірки порад, рекомендацій і сервісів, зокрема й електронних, що стосуються всіх аспектів міського життя. Мета цього проекту — допомогти киянам усвідомити, що стан міста, його розвиток і майбутнє залежить від них самих. Не від влади, що керує містом, а від людей, які живуть у ньому. Тестова версія Путівника вже викладена в загальний доступ. І ми будемо вдячні за коментарі, зауваження та доповнення!

Міська ініціатива Kyiv Smart City вже понад три роки допомагає Києву ставати “розумним” — ми об’єднуємо владу, бізнес та громадськість. Однак без активної участі містян цей процес був би неможливий. Саме тому два роки тому ми відкрили Kyiv Smart City Hub — суспільний центр, який дає можливість киянам дізнаватися більше про те, у який спосіб розбудовується smart city.

Інші записи

Досліджуємо розвиток велосипедної інфраструктури Києва за 2018 рік

Команда Kyiv Smart City розпочинає нове дослідження зі збору даних про велосипедну інфраструктуру Києва, що з’явилася за 2018 рік, щоб отримати актуальну картину стану розвитку велосипедної інфраструктури та оновити дані на велопамі. Мапа велосипедної інфраструктури Києва — цифровий сервіс з відкритими даними на базі інформаційно-аналітичної системи «Майно». — спільний проект ініціативи Kyiv Smart City та […]

Детальніше

Ініціатива Kyiv Smart City підготувала для киян та гостей столиці аудіо-гід для музею “Пирогово”

Останні теплі дні — гарний привід, щоб подивитися мальовничі пейзажі передмістя. За 15 хвилин від Києва розташувався Національний музей народної архітектури та побуту «Пирогово». Тут зібрані хати, господарчі споруди, церкви та вітряки, тварини і рослини з усієї України. Музей з 1969 збирав і перевозив до себе пам’ятки культури і природи, щоб достовірно відобразити життя українського […]

Детальніше

Встигніть купити квиток на Kyiv Smart City Forum 2018!

Запрошуємо стати учасником події неймовірних для країни масштабів – KYIV SMART CITY FORUM 2018. Захід відбудеться 31 жовтня в КВЦ “Парковий”. Кращі експерти, технологічні кейси від вендорів, бізнеси в галузі креативної економіки, досвід впровадження конепції smart city в Україні та світі. Якщо ви цікавитеся міською тематикою – ця подія для вас! KYIV SMART CITY FORUM 2018 […]

Детальніше