Ініціатива Kyiv Smart City перевірила якість води у столиці

Якість питної води безпосередньо впливає на стан здоров’я киян та життєдіяльність всіх екосистем міста. Перед тим, як потрапити в адміністративні райони Києва, вода з річок проходить повний цикл очищення на Деснянській водопровідній станції. У Київводоканалі здійснюють моніторинг якості води по 25 контрольних точках розподільчої водопровідної мережі Києва. Щотижня ця інформація публікується на офіційній сторінці компанії.

Однак фізико-хімічний склад води в оселях та її придатність до вживання продовжує непокоїти мешканців столиці. Тому команда Kyiv Smart City з’ясувала, чи дійсно якість води у розподільчій мережі відповідає інформації.

Склад і властивості води в системах водопостачання повинні відповідати вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 “Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною”, затверджених Міністерством охорони здоров’я України. Ми вирішили провести розгорнуте дослідження якості столичної води по усіх важливих нормативних показниках. А саме, перевірити кольоровість, каламутність, водневий показник рН, перманганатну окиснюваність, нітрати, загальну жорсткість, сухий залишок, вміст заліза та марганцю тощо. Для цього ми взяли проби води у всіх 10-ти районах столиці та передали для аналізу в лабораторію Public Lab, що погодилася взяти участь у дослідженні.

Результати проб показали, що кияни можуть не хвилюватися за якість води та використовувати її для побутового вжитку. За фізико-хімічними показниками вода у районах столиці майже не відрізняється. У столиці проби виявились незначно кислими за показником рН, однак отриманий результат не впливає на здоров’я киян. Це пов’язано з особливостями річок, звідки вода надходить до водопровідної станції.

Жителі міста давно помітили, що вода з кранів в районах Києва смакує по-різному. У дослідженні ми також врахували органолептичні властивості води. Це метод оцінки якості, що здійснюється за допомогою органів відчуття людини. Смак води залежить від стану інженерних мереж, через які вона потрапляє в оселі киян. Саме тому вода з крану на смак, запах і колір може відрізнятися у будинках, що знаходяться по сусідству. Пропонуємо киянам спостерігати за станом труб у квартирі та будинку та обов’язково вимагати їх належного утримання від ОСББ або керуючої компанії.

Нагадуємо, що з 2019 року у Києві заплановано відмовитись від хлорування води. Найближчим часом очищення води у столиці відбуватиметься згідно з сучасними європейськими стандартами.

Інші записи

Досліджуємо розвиток велосипедної інфраструктури Києва за 2018 рік

Команда Kyiv Smart City розпочинає нове дослідження зі збору даних про велосипедну інфраструктуру Києва, що з’явилася за 2018 рік, щоб отримати актуальну картину стану розвитку велосипедної інфраструктури та оновити дані на велопамі. Мапа велосипедної інфраструктури Києва — цифровий сервіс з відкритими даними на базі інформаційно-аналітичної системи «Майно». — спільний проект ініціативи Kyiv Smart City та […]

Детальніше

Ініціатива Kyiv Smart City підготувала для киян та гостей столиці аудіо-гід для музею “Пирогово”

Останні теплі дні — гарний привід, щоб подивитися мальовничі пейзажі передмістя. За 15 хвилин від Києва розташувався Національний музей народної архітектури та побуту «Пирогово». Тут зібрані хати, господарчі споруди, церкви та вітряки, тварини і рослини з усієї України. Музей з 1969 збирав і перевозив до себе пам’ятки культури і природи, щоб достовірно відобразити життя українського […]

Детальніше

Встигніть купити квиток на Kyiv Smart City Forum 2018!

Запрошуємо стати учасником події неймовірних для країни масштабів – KYIV SMART CITY FORUM 2018. Захід відбудеться 31 жовтня в КВЦ “Парковий”. Кращі експерти, технологічні кейси від вендорів, бізнеси в галузі креативної економіки, досвід впровадження конепції smart city в Україні та світі. Якщо ви цікавитеся міською тематикою – ця подія для вас! KYIV SMART CITY FORUM 2018 […]

Детальніше