Kyiv Smart Mobility

Головні ідеї розвитку smart mobility в Києві — створення більш мобільної транспортної інфраструктури та збільшення кількості користувачів велосипедів та електровелосипедів.

 

У повсякденному житті містян велосипед може стати конкурентною альтернативою індивідуальному автомобілю та громадському транспорту. Велосипед відіграє важливу роль у розв’язанні загальноміських транспортних проблем — перевантаженні доріг у години пік і під час заторів. За таких обставин велосипед стає найшвидшим і наймобільнішим транспортним засобом. Він простий у керуванні, паркуванні, ремонті та займає набагато менше місця на дорозі, ніж автомобіль. А це економить міський простір.

Київ має незліченний потенціал для велосипедизації, і ми намагаємося робити простір у місті більш зручним і привабливим для пересування велосипедом. У цьому напрямку ми налагоджуємо комунікацію з місцевою владою, підприємцями й велосипедистами, щоб зробити Київ велосипедним містом.

 

Основні напрямки роботи:

 1. Створення мапи велосипедної інфраструктури міста на базі ІАС «Майно». Тут можна побачити усі велопарковки й велодоріжки Києва. Цю єдину актуальну базу й офіційну мапу стану велосипедної інфраструктури міста веде Kyiv Smart City і ГО «Київ — Велосипедне місто».
 2. Реалізація освітнього напряму:
  • популяризація правил дорожнього руху (ПДР) для велосипедистів;
  • популяризація правил паркування велосипедів;
 3. Підтримка концепції «Велосипед — екологічний вид транспорту». Моніторинг та проведення досліджень:
  • загазованості доріг та смуг ГТ поблизу велодоріжок і рекреаційних маршрутів;
  • озеленення та впливу загазованості повітря на автошляхах на велосипедиста;
  • чому потрібно будувати окрему велосипедну інфраструктуру міста.